Prof. Dr. Tatlıdil emekli oldu

İZMİR( Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rezan Tatlıdil, törenle emekli oldu. Çeşitli görevlerde bulunup birçok öğrenci yetiştiren Prof. Dr. Tatlıdil’e, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da teşekkür etti.

İİBF Konferans Salonunda düzenlenen törene, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Asiye Özlem Önder, akademisyen, öğrenci ve idari personelle Prof. Dr. Tatlıdil’in ailesi katıldı.

Kapanış dersini yapan Prof. Dr. Tatlıdil, fakültenin kuruluşundan bugününe kadar çok çalıştıklarını söyledi. Rektör yardımcılığı ve dekanlık gibi çeşitli görevlerde bulunan ve birçok öğrenci yetiştirdiğini hatırlatan Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tatlıdil, “Bizler için en büyük gurur kaynağı yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin bulundukları yerlerde bizleri en iyi şekilde temsil etmesidir. Bugün pek öğrencim ülkemizin farklı noktalarında çeşitli görevlerde üniversitemizi temsil ediyor. İnanıyorum ki büyük bir aile olan Ege Üniversitesi bizlerden sonra da kaliteli öğrenciler yetiştirerek toplumumuza kazandırmaya devam edecektir” dedi.

REKTÖR BUDAK’TAN TEŞEKKÜR

Prof. Dr. Tatlıdil’in emekliliği nedeniyle hüzünlü olduklarını dile getiren Rektör Budak, “Bunu bir ayrılık olarak kabul etmiyoruz. Hocamız tecrübeleriyle üniversitemize katkı sunmaya devam edecektir. Fakültemize, üniversitemize ve eğitime çok büyük emekler vermiş hocamızın yetiştirdiği öğrenciler bugün ülkemizin dört bir yanında üniversitemizi en iyi şekilde temsil ediyor. Buraya kadar çok güzel çalışmalar yapılmış. Fakültemizde çok değerli akademisyenlerimiz var. Bunun bilincinde olarak, üniversitemizin birçok birimini fakültemize teslim ettik. Fakültemiz üniversitemiz için önemli, biz de daha fazla öne çıkarmaya çalışıyoruz. Hocamızın yetiştirdiği öğrenciler üniversitemize de çok büyük katkılar sunuyor. Hocamıza ne kadar teşekkür etsek az kalır” diye konuştu. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı törende konuşmaların ardından Prof. Dr. Tatlıdil’e, Rektör Budak tarafından teşekkür plaketi verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir