ŞENLİK ATEŞİ 4 YIL SONRA TEKRAR ALEVLENDİ


Ege Üniversitesi 39. Geleneksel  Bahar Şenlikleri 4 yıl aradan sonra yeniden başladı

Hüseyin Demirci-Adem Erman Topçu

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi’nde “Bahar Şenlikleri” coşkulu başladı. Ege Üniversitesi bu yıl 39’uncusu düzenlenen Bahar Şenliği ile renklendi. Görkemli bir yürüyüşle başlayan şenlik, Egeli öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdu önünde startı verilen şenliğe, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kutsal Turhan, Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Prof. Dr. Mehmet Ersan, EÜ Senato Üyeleri, akademisyen ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte çok renkli anlar yaşandı. Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı eşliğinde yürüyen kortej, Tören Şölen Alanında toplandı.

Tören Şölen Alanında Ege Üniversitesi 39. Geleneksel  Bahar Şenlikleri açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Budak, 4 yıldır  şenliklerin yapılamadığını; öğrencilerin çok çalıştıklarını ve yorulduklarını dolayısıyla da eğlenmeye hakları olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Budak, “Rektörünüz olarak her zaman arkanızdayım ve yanınızdayım. Kampüs içinde sürekli sizinle iletişim halindeyim. Sizler için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ege Üniversitesi kampüsünde huzur ve güven ortamı hakim. Bundan sonra daha güzel aktiviteler ile birlikte olacağız” dedi. Daha sonra şenlik ateşini yakan Rektör Prof. Dr. Budak tüm öğrencilere iyi eğlenceler diledi. Şenlikte çeşitli Ege Üniversitesi öğrenci toplulukları dans gösterisi sahneledi. Hip Hop dans grubu gösterisiyle öğrencilerden büyük beğeni aldı. Rektör Prof. Dr. Budak sahneye çıkarak Hip Hop grubu ile dans ederek eğlenceli dakikalar yaşadı.

Ege Üniversitesi 39. Geleneksel  Bahar Şenlikleri 4 yıl aradan sonra yeniden başladı. Geçtiğimiz 4 yıl boyunca çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri bu yıl Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde yeniden düzenleniyor.

Orada Seçili galeri veya galeri silindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir