Tedavi gören miniklere moral veren etkinlik

Ege Tıp Çocuk Etkinlikleri Topluluğu “Moral ve Motivasyon Partisi”

Hasta miniklere moral veren etkinlik

Feride İbraimova

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinde tedavi gören minik hastalara moral amaçlı etkinlik düzenledi. Ege Üniversitesi Ege Tıp Çocuk Etkinlikleri Topluluğu tarafından düzenlenen moral ve motivasyon partisine tedavi gören çocuklar ve ailelerinin yanı sıra Egeli hekim adayları  katıldı. Egeli hekim adayları palyaço ve süpermen  kıyafeti giyerek Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesinde tedavi gören çocukları eğlendirdi. Çocuklar kendileri için hazırlanan oyunlar ve palyaço ile eğlenirken, refakatçi aileleri de çocuklarının mutluluğuna ortak oldu. Halayların çekildiği ve  resimlerin yapıldığı etkinlikte çocuklar ve aileleri unutamayacakları bir gün geçirdi.

Ege Tıp Çocuk Etkinlikleri Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Bostan, “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinde tedavi gören minik hastalara moral vermek için belirli aralıklarla bu tür etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Kronik bir rahatsızlığından dolayı uzun süreli tedavi gören çocuklara ve onların ebeveynlerine ihtiyaç duydukları moral motivasyon desteğini sağlamayı amaçlıyoruz. Çocukların ve ailelerinin dilek ve isteklerini karşılayama çalışıyoruz. Böylece tedavi süreçlerine pozitif katkı sunmak istiyoruz. Belirli aralıklarla partileri düzenlemeye çalışıyoruz” dedi.

Tedavi gören çocukların aileleri ise etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirirken, çocuklarının yüzlerinin gülmesinin kendilerine mutluluk verdiğini belirterek katkı sağlayanlara teşekkür ettiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir