EÜ yeni akademik yıla Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak “merhaba” dedi

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi yeni akademik yıla Atatürk Anıtına Çelenk sunarak “merhaba” dedi. Ege Üniversitesi (EÜ) 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Programı, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde EÜ Üst Yönetimi, EÜ Senato Üyeleri, fakülte, yüksekokul ve enstitülerin yöneticileri ile öğrencilerin İzmir Cumhuriyet Meydanında Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı.

Törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından,  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Burada kısa bir konuşma yapan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Eğitim, öğretim ve araştırma alanlarında yeniliğe ve değişikliğe öncelik eden Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk üniversitelerinden Ege Üniversitesi bir akademik yıla merhaba diyor.  Bugünü büyük bir heyecanla bekliyorduk. Bu yılda üniversitemize pırıl pırıl gençlerimiz katıldı. Bizler gençlerimizin en kaliteli eğitim almaları en iyi şekilde yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Rektörlük görevini üstlendiğimden bu yana sizlerle birlikte, sizlerin desteği ile eğitim ve öğretimde kaliteyi daha da arttırmak ve araştırma üniversitesi olmak hedefleriyle mesai kavramı demeden  hep birlikte gece gündüz çalışıyoruz. 63 yıllık geçmişe sahip, güçlü bir kurum olan üniversitemiz ülkemizde ve dünyada yapılan üniversite sıralamalarında üst sıralarda yer almaya başladı. Bu yıl yapacağımız çalışmalarla da bu başarımızı daha da yukarıya taşımak istiyoruz. Bu veriler bize gösteriyor ki gururlandığımız kadar  daha çok çalışmamamız gerekiyor. Ege Üniversitesi daha iyiye gitmek sadece Türkiye’ de değil tüm dünyada tercih edilen ve örnek gösterilen bir üniversite haline getirmek için tüm olanaklarımızla birlikte çalışacağız. Bu başarılarımızın Ege Üniversitesi’ni 2019 yılında araştırma üniversiteleri arasında yer almasına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılının hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir