Ege İİBF mezunları diplomalarını aldı

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni

Ege İİBF mezunları diplomalarını aldı

Dilara Taner – Menduha Meryem Ceylan

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden (İİBF) mezun olan 231 öğrenci diplomalarını aldı.

Ege Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı mezunlarını sektöre uğurladı. Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özlem Önder, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

EÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kurulduğu günden bu yana 6 binin üzerinde öğrenci mezun oldu.  İşletme, İktisat ve Uluslararası İlişkiler bölümleri ile öğretim faaliyetlerini sürdüren fakültede birçok yüksek lisans ve doktora programları bulunuyor. İşletme, İktisat ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerinin sıra ile diplomalarının verildiği törende ilk olarak İşletme Bölümü mezunlarını sahne aldı.

Törenin açılışında konuşan Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Bugün Ege Üniversitesi mezunu olmanın ayrıcalığını yaşayarak, mezun oluyorsunuz. Unutmayın ki burada biriktirdiğimiz anılarınız hayatınız boyunca hafızalarınızda yer edinecektir. Çocuklarınıza ve torunlarınıza anlatacağınız hikâyeleriniz olacaktır. Ege Üniversitesi mezunu olarak daha büyük sorumluluklar yükleneceksiniz. Sizler, yükleneceğiniz sorumlulukların gerekliliğini yerine getirecek donanıma sahip bir şekilde buradan mezun oluyorsunuz. Öncelikle kendinize güvenmeli, ailenize ve milletinize yararlı bireyler olmalısınız. Bundan sonra da üniversitemizin kapıları hepinize açıktır. Sizleri meslektaşlarımız olarak tekrar aramızda görmek istiyoruz. Hepinize başarılı bir kariyer, huzur ve sağlık dolu bir yaşam diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özlem Önder, “Bugün burada sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk ve huzur duyuyoruz. Fakültemizin eğitim ve öğretime başladığı ilk yıldan bu yana öğrencilerimizin gelişimine, büyük bir önem verdik. Programlarımızı sürekli değiştirdik, sizlere farklı olanaklar sunmak için elimizden geleni yaptık. Ben sizlere baktığımda geleceğin akademisyenlerini, iş adamlarını, bürokratlarını görüyorum” diye konuştu.

Ege Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazan Günay ise “Sizler küresel dünyanın vatandaşlarısınız. Üniversitemizi, fakültemizi, bölümümüzü dünyanın her bir tarafında bundan sonra temsil ediyor olacaksınız. Bu süreç içerisinde dünyanın her neresinde olursanız olun, üniversitemizi, ülkemizi, bayrağımızı temsil edeceksiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından diplomaları alan öğrenciler, yemin ederek meslek hayatlarına ilk adımlarını attılar. Tören, öğrencilerin kep atması ve aileleriyle fotoğraf çektirmesiyle birlikte sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir