TDK Başkanlığına Egeli akademisyen Prof. Dr. Gülsevin atandı

İZMİR(Ege Ajans)- Türk Dil Kurumu Başkanlığı’na Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürer   Gülsevin görevlendirildi.

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Türk Dili ve Lehçeleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürer Gülsevin, Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanlığı’na getirildi. Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürer Gülsevin’in atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Prof. Dr. Gülsevin’i makamında kabul ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyesi,  Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü Asil Üyesi ve Yunus Emre Vakfı Danışma Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Gürer Gülsevin’in “Yaşayan Türkiye Türkçesi Ağızlarının Tarihî Dönemlerini Belirleyebilmek İçin Bir Yöntem Denemesi: XVII. Yüzyıl Batı Rumeli Türkçesi Ağızları”,   “Yaşayan ve Tarihi Türkiye Türkçesi Ağızları”,  “Türk Dili ve Kompozisyon Bilgileri”, “ Türkçenin Çağdaş Sorunları”,  “Eski Anadolu Türkçesi”,  “Türk Dili ve Kompozisyon”, “Uşak İli Ağızları” ve  “Eski Anadolu Türkçesinde Ekler” gibi eserleri bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir