EÜ Gençlik ve Spor Kulübü yeni sezona hızlı başladı

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleriyle yeniden yapılanan, futbol, rugby, tenis,  basketbol, voleybol, yüzme gibi birçok alanda faaliyet gösteren Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, 2019-2020 sezonuna hızlı başladı.

 Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol Takımı, 1.Amatör Küme müsabakasında ligde çıktığı maçlarda önemli başarılar elde etti. Takım, 2019-2020 sezonu 1.Amatör Küme müsabakasında Doğanlar Spor Kulübü ile yaptığı maçı 3-0 kazandı. Daha önce Ceylan Spor Kulübü ile yaptığı maçı 5-1’lik skorla kazanan Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol Takımı, Çamdibi Gençlerbirliği ile yaptığı maçta ise 2-2 berabere kaldı.

Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu 2019-2020 sezonunda Basketbol 2. Liginde mücadele verecek. Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı oyuncularından Berk Kar ve Doğa İlke Ergazi, Çin’in Lanzhou şehrinde düzenlenecek “FIBA 3X3 U23 Dünya Şampiyonası’nda” Milli Takım oyuncusu olarak ülkemizi teslim edecek. Altyapı faaliyetleri ise Spor Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle ve Milli Takım antrenörleri eşliğinde cumartesi ve pazar günleri devam ediyor.  Teniste de iddialı olmak isteyen kulüp, kıdemli antrenörler ve deneyimli akademisyenler denetiminde her yaş grubu ve seviyesinde uygun kurslar, özel dersler ve performans grupları çalışmalarına başladı.

Her yaş grubunda katıldığı müsabakalarda başarı elde eden Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Yüzme Şubesi, 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Bölge müsabakalarına,  14 Kadın, 15 Erkek toplamda 29 sporcu ile katılmaya hak kazandı.  Sualtı Rugby Takımı da çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Takım,  120 altyapı sporcusuyla haftanın 5 günü çalışmalarını Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştiriyor. Çoğunluğu milli takım sporcularından oluşan A takımı,  Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nü ve Türkiye’yi; Eurolig ve Şampiyonlar Liginde temsil edecek.

TEMEL HAREKET EĞİTİM KURSLARI VERİYOR

Temel Hareket Eğitim Kursları; Türkiye’de üniversite düzeyinde gerçekleştirilen ilk ve tek kurs olma özelliğini taşıyor. ABD, Avusturalya ve Gelişmiş Avrupa ülkelerinde çocuklara yönelik nitelikli sporun tanımı olarak kabul görmekte olan Temel Hareket Eğitimi, çocukların hem profesyonel spor hayatlarının belirlenmesinde hem de sağlıklı bir yaşam sürmelerinde anahtar rol oynuyor. Bu kapsamda verilen kurs ile çocukların motor gelişimleri için hayati öneme sahip kuvvet, dayanıklılık, koordinasyon, esneklik, zihinsel ve mental gelişimlerinin hızlanması hedefleniyor. Kurslarda, her 3 ayda bir çocukların fiziksel ve performans gelişimlerine yönelik testler uygulanıyor. Elde edilen verilerle, her çocuğa özel yıllık gelişim raporları hazırlanarak velilerle paylaşılırken, çocukların spor hayatlarına yön veriliyor. Kurslar, Ege Üniversitesi 20 Mayıs Spor Kompleksinde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 4-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenleniyor.

Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Özel Sporcular Şubesi’nde de yeni sezona deneyimli antrenör ekibiyle start verildi. Kulübün sporcuları arasında yer alan Şevval Tekin ve Özgün Öktem, Milli Takım düzeyinde uluslararası müsabakalarda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir