Ege bilgi birikimini Azerbaycan’la paylaşacak

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a, bir süre önce işbirliği protokolü imzaladığı Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Caferov teşekkür ziyaretinde bulundu. Rektör Budak, “Köklü bir geçmişe sahip üniversitemizin bilgi birikimini soydaş ülkemizdeki üniversitelerle paylaşacağız” diye konuştu.

Ege Üniversitesi (EÜ) ile Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi arasında bir süre önce iş birliği protokolü imzalandı.Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Caferov, Rektör Budak’a teşekkür ziyaretinde bulundu. EÜ Konukevinde bir araya gelen Rektör Budak ile Rektör Caferov’a, rektör yardımcıları ve Azerbaycan heyeti eşlik etti. EÜ’nün bilgi birikimini soydaş ülke Azerbaycan’la paylaşacağını dile getiren Rektör Budak, “Tarım başta olmak üzere tıp ve gıda alanlarında yarım asrı geçen süreçte oluşan bilgi birikimimizi, imzaladığımız protokoller kapsamında, soydaş ülkemizdeki üniversitelerle paylaşacağız. Özellikle ziraat alanında bize ihtiyaçları var, uygulama ve akademi anlamında elimizden geldiğince destek vereceğiz. Öğrenci akademisyen değişimlerimiz olacak, ayrıca öğretim elemanlarımız, bilimsel faaliyetlerde bulunmak üzere Azerbaycan’a gidecek. Bu anlamlı işbirliğinin gelişerek devam edeceğine inanıyorum” dedi.

REKTÖR BUDAK’A TEŞEKKÜR

Protokollerin önemine değinen Rektör Caferov, “Değerli hocama ülkemize yaptığı ziyaret ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Ege Üniversitesi gibi köklü bir geçmişe sahip üniversiteyle işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum bu güzel işbirliği hem üniversitelerimizin hem de ülkelerimizin arasındaki bağı güçlendirecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir