Ege’de BookCreator Eğitimi

Selim Akmut-Ulaş Yıldız

Ege Üniversitesi Öğretim Teknolojileri Koordinatörlüğü tarafından “BookCreator Eğitimi” verildi. Eğitim Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarlarında düzenlenen eğitime; Öğretim Teknolojileri Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Fırat Sarsar ve akademisyenler katıldı.  Dr. Öğretim Üyesi Sarsar, “Bu kursun amacı, E-Kitap oluşturma araçlarından BookCreator’ı kullanabilme becerisinin katılımcılara kazandırılmasıdır. Ayrıca öğretim üyelerinin yeni teknolojiye daha hızlı geçişini ve ayak uydurmasını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Dr. Öğretim Üyesi Fırat Sarsar, “Haftada üç gün, kırk beş dakikalık sürelerle devam eden kursta, öğretim üyelerine yeni dijital araçlarla ders ortamını birbirine entegre etme üzerine eğitimler veriyoruz. Yeni nesil, yeni teknolojilere bizlerden, yani öğretim görevlilerinden daha hızlı ayak uyduruyor. Bu sebeple eğitimlerimiz, sadece öğretim üyelerine verilmekte. Daha sonra öğrenciler ve bütün üniversite çalışanları olarak adım adım herkese bu eğitimin verilmesi amaçlanıyor” dedi.

Eğitimlerin, Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK)  tavsiye kararı ile verildiğini ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Sarsar, “Türkiye’de bu eğitim için dokuz pilot üniversite belirlendi.  Ege Üniversitesi bunların içerisinde değil ancak üniversitelerin genelinde bu eğitimler verilecek. Bu eğitimler gönüllülük esasına dayalı olarak veriliyor” dedi.

Dr. Öğretim Üyesi Sarsar, eğitimlere kayıtların internet üzerinden gerçekleştiğini belirterek, eğitimlerin sadece dönemle sınırlı kalmayacağını, öğretim üyelerinin yoğun tempolarını da göz önüne alarak eğitimlere yaz aylarında da devam edileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir