Ege Genel Cerrahi’ye yeni poliklinik alanı

Ali İhsan Mimtaş

 

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Proktoloji, Endokrin Cerrahisi, Üst Gastrointestinal (GİS) Cerrahi poliklinikleri yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Polikliniklerin açılışına; EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutsal Turhan,  EÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, EÜTF Hastanesi Başhekimi Tuncay Göksel ile anabilim dalından emekli öğretim üyeleri ile çalışanlar katıldı.

Genel Cerrahi Anabilim Dalı  çatısı altında bulunan polikliniklerin hastalara daha modern bir alt yapı ile hizmet vereceğini belirten Anablim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sinan Ersin, ‘‘Kliniğin ilk yapıldığı günlerden beri kullanılan ve çok eskimiş alanlarda hizmet veren proktoloji polikliniği, endokrin cerrahisi ve üst GİS cerrahisi polikliniği rektörlüğümüzün katkıları ile yenilendi. Anabilim dalımızda kullanılmayan alanları da muayene alanına dahil ettik.  Böylelikle fiziksel alanımızı genişleterek ilave muayene odası ve sadece proktoloji hastalarının kullanımına açık  bir alan yaratmış olduk. Katkılarından dolayı rektörlüğümüze, dekanlığımıza ve başhekimliğimize teşekkür ediyoruz. Hastanemizin en yoğun anabilimdallarından bir tanesiyiz. Onların desteğini hissetmek bizlere güç veriyor’’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir