SPSS programına, aynı anda bin kullanıcı erişecek

“SPSS” programı, Egeli araştırmacıların kullanımına açıldı

SPSS programına, aynı anda bin kullanıcı erişecek

Zeynep Kurtboğan

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi bünyesindeki sosyal bilimler başta olmak üzere eğitim bilimleri, sağlık bilimleri ve fen bilimleri alanlarında sıklıkla kullanılan Statistical Package for the Social Sciences (SPSS) yazılımını araştırmacıların hizmetine sunuldu. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak bilgi iletişim teknolojileri konusunda tecrübeli bir kadroyla dünyadaki eğilimleri, trendleri,  iletişim modellerini irdeleyerek kendimize bir yol haritası belirliyoruz. Günümüzün en önemli ve ayırt edici gelişmelerinden olan dijitalleşmeye ve inovasyonel süreçlere  özel  önem veriyoruz. Araştırma üniversitesi olma yolunda ilerleyişimizde akademisyenlerimizim, akademik araştırmalarını  geliştirmede önemli olan bir ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana akademisyenlerin ilk öncekinle talep ettikleri konuydu, bunu da çözmüş olduk” dedi.

Ege Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “Uluslararası Dergilerde Yayın Yapma ve E-Kaynak Kullanıcı Eğitim Seminerleri” devam ederken Ege Üniversitesi değişime ve teknolojiye açık yönetim anlayışıyla akademik personele ve akademik araştırma yapan öğrencilere çalışmalarında kolaylık sağlayacak destekler vermeye devam ediyor.

Ege Üniversitesi bünyesindeki sosyal bilimler başta olmak üzere eğitim bilimleri, sağlık bilimleri ve fen bilimleri alanlarında, sıklıkla kullanılan Sosyal Bilimler İçin İstatistik Programı (Statistical Package for the Social Sciences – SPSS) yazılımını lisanslı olarak satın alınarak kullanıma açıldı.

Akademik çalışmalarda, istatistiksel analiz ve anket değerlendirmelerinde ihtiyaç duyulan yazılım, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kurulmuş olan lisanslama sunucusu üzerinden, kampüs içerisinde aynı anda toplam bin kullanıcıya kadar çalışma imkanı sağlıyor. Programdan faydalanmak isteyen kullanıcılar yazılımın kurulum ve lisanslama işlemlerini, http://spss.ege.edu.tr adresini kullanılarak yapılabilecek.

SPSS programına, aynı anda bin kullanıcı erişecek” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir