Egeli tıbbiyelilerden “Evde Kal” çağrısına destek

Yeni tip Koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında, ‘evde kal’ çağrısına bir destek de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden geldi. EÜTF Tıp Öğrencileri Topluluğu (ETÖT), sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırladıkları, Evde Kal çağrısını pekiştiren; sinemadan müziğe, tiyatrodan dansa kültür ve eğlence dolu bir dizi etkinliği sosyal medya hesaplarından paylaşacak. Ayrıca Ege Tıp Çocuk Etkinleri Topluluğu sosyal izolasyon sürecinde tedavi gören çocuklara hediyeler götürerek moral ve motivasyonlarını yükseltiyor.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Tüm dünyaya yayılan koronavirüs ile ilgili Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan mücadeleye, Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencileri de duyarsız kalmayarak çok anlamlı ve önemli bulduğum, zengin içeriğe sahip sosyal sorumluluk projesi hazırladılar. Sosyal medya hesaplarından online olarak sunacakları projeler ile evde kalan çocuklar başta olmak üzere tüm toplumda farkındalık yaratacaklar.  Egeli tıbbiyeliler kültürden sanata eğlence dolu projeler ile pandemiyle mücadelede en büyük tedbirin evde kalarak, sosyal mesafeyi koruyarak herkesin kendi izolasyonunu sağlaması gerektiğine dikkat çekiyorlar. Diğer bir grup öğrencimiz de tedavi gören çocuklarımızı yalnız bırakmıyor. Bu anlamda öğrencilere duyarlılıkları için çok teşekkür ediyorum Ayrıca bir kez daha gençlerimiz başta olmak üzere toplumumuza seslenmek istiyorum. Zor bir dönemden geçiyoruz. Bu günler güçlü birliktelik ve dayanışma gerektiren günler.   Mücadeleyi sizlerle birlikte vereceğiz. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürebilmemizin ve kazanabilmemizin yolu sizlerin direncinden geçiyor.  Hiçbir virüs, bizim mücadele gücümüzden, dayanışmamızdan, alacağımız tedbirlerden daha büyük değildir. Hem kendimiz için hem  sevdiklerimiz için hem de tüm toplumumuz için ‘Evde Kal Türkiye’ diyorum. Bu tehdide karşı bilim dünyasının ve devlet yetkililerimizin önerilerine uymaktan başka yolunuz yok. Bu vesileyle, EÜ Ailemiz adına büyük özveriyle görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı bir kez daha sunmak isterim.  İyi ki varlar” diye konuştu.

Evde kalın ama sosyalleşmeyi ihmal etmeyin

ETÖT Yönetim Kurulu Üyesi Ebrar Kirazlı, “Sosyal mesafeyi korurken sosyalliği de korumak için herkesin evlerinde keyifli vakit geçirebileceği etkinlikler planladık. Hayatlarımızı eve sığdırırken neşemizin, enerjimizin ve ETÖT olarak yaptıklarımızın pencerelerimizden taşmasını ve başka evlere dolmasını istedik. Bunların arasında sanal resim sergisinden küçük yemek yarışmalarına, geçmiş tiyatro oyunlarımızı paylaşmaktan mini konserlere kadar birçok etkinlik yer alıyor. Her hafta salı, cuma ve pazar günü olmak üzere etkinliklerimizi sürdürmeyi planlıyoruz. Herkesin evde kalırken sosyal kalmaya devam etmesi dileğini taşıyoruz” dedi.

ETÖT Yönetim Kurulu Üyesi  Mustafa Kocaman ise, “Evde kalmak ve sosyal mesafeyi sağlamak demek sosyallikten uzak kalmak demek değildir. Sinemadan müziğe, tiyatrodan dansa bol bol eğleneceğimiz, kültürleneceğimiz birçok etkinlik 10 Nisan’dan itibaren her salı, cuma ve pazar günü ‘egetipogrencileritopluluğu’ instagram adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Takipte kalın. Evde Kalın, ETÖT’le kalın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir