EGEÇEM’den “Oyunlarla Bilgisayarsız Kodluyorum” Eğitimi

Alparslan İnaç-Berdan Dinçer-Ayşe Kartal-Gamze Asav

Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM) tarafından düzenlenen “EGEÇEM 2020 Kış Okulu” eğitimleri kapsamında, EGEÇEM Merkez Müdürü ve Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Çavaş koordinatörlüğünde, Ar. Gör. Dr. Beril Ceylan tarafından “Oyunlarla Bilgisayarsız Kodluyorum” eğitimi gerçekleştirildi.

EÜ Eğitim Fakültesinde “EGEÇEM 2020 Kış Okulu” minikleri hem eğitmeye hem de eğlendirmeye devam ediyor. Eğitimler kapsamında  “Oyunlarla Bilgisayarsız Kodluyorum” eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim ile ilgili bilgi veren Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Beril Ceylan, “Çocukların problem çözme becerilerini ve mantık yürütme becerilerini artırmayı amaçlıyoruz. Bilgisayar üzerinde yapılan program kodlama uygulamaları dışında kendilerinin de içerisinde yer aldıkları ve vücutlarını kullanabilecekleri programlarla çalışıyoruz. Onların adım sürecini, problem çözme becerilerini, tekrar örüntü becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Çocukların merak ettiği ve ilgi duyduğu konulara oyunlar aracılığı ile yer verilen eğitimde, çocuklar hem eğlendiler hem de bilgisayarsız kodlama metodlarını öğrenme fırsatı buldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir