EÜ Öğrencisi Kemal Kuşum, son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve ailesinin onayıyla organları bağışlanan EÜ Hemşirelik Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Kemal Kuşum için Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde tören düzenlendi.

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene;  EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutsal Turhan, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Bilge, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Öznur Usta Yeşilbalkan,  Kemal Kuşum’un ailesi, akademisyenler ve arkadaşları katıldı.

Törende konuşan EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutsal Turhan, çok sevilen bir öğrenciyi kaybetmenin derin acısı içinde olduklarını söyledi. Son yolculuğa uğurladıkları öğrencileri için üzgün olduklarını söyleyen Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge ise  “Öğrencimiz Kemal çok başarılı ve gelecek vadeden bir öğrenciydi. Kendisini genç yaşta kaybettiğimiz için çok üzgünüm. Acılı ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum” dedi. Kürsüye gelen arkadaşları da üzüntülerini dile getirerek, Kuşum ile ilgili hatıralarını anlattı.

Okulundaki törenin ardından Kuşum’un cenazesi Konak ilçesindeki Hancıoğlu Camisi’ne getirildi. Törende, EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turhan, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Bilge ile okul arkadaşları da hazır bulundu. Arkadaşları, Kuşum’un Türk bayrağı ve hemşire üniforması konulan tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Kemal Kuşum’un cenazesi Karabağlar Mezarlığına defnedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir