Ege’de madde bağımlılığı bilgilendirme standı açıldı

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü “Yeşilay Haftası” kapsamında madde bağımlılığı ile ilgili bilgilendirme standı açtı. Ege Üniversitesi 1 No’lu Öğrenci Yemekhanesi önünde açılan standı Ege Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Necdet Budak ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan ziyaret etti.

Stantla ilgi bilgi alan ve öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Yeşilay Haftası kapsamında, kampüsümüzde madde bağımlılığına karşı bilgilendirme yaptık. Ailelerinin bizlere emanet ettiği evlatları her türlü tehlikeden korumak bizim görevimiz. Çünkü gençler bizim umudumuz ve geleceğimiz. Ege Üniversitesi olarak her zaman öğrencilerimize gereken desteği veriyoruz” dedi.

Etkinlikte öğrencilere madde bağımlılığı ile ilgili bilgi veren ve standı ziyaret edenlerle birebir ilgilenen Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Madde Bağımlılığı Anabilim  Dalı Başkanı Doç. Dr. Görkem Yararbaş, “Bu standı açmamızın amacı bağımlılık ile ilgili doğru bilgileri topluma, öğrencilerimize ve üniversitedeki çalışanlarımıza ulaştırmak. Çünkü bu konuda kulaktan doğma çok bilgi var. İnternet üzerinden yapılan bazı araştırmalar tam da gerçeği yansıtmayan bilgilerin toplum içinde yaygınlaşmasına sebep olabiliyor. Bunun yanı sıra bağımlılık konusunda bir sorun yaşayan kişilerin bu sorunlarını çözme konusunda atacakları ilk adımı bulmak anlamında dağıtımız broşürlerde temel bilgiler mevcut. Bu kişiler doğru bilgiyi alma, kendileri veya yakın çevresindeki insanlara bir çözüm önerisi sunabilme konusunda belli bir donanıma sahip olabilmeleri için böyle bir çalışmayı periyodik olarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

Etkinlikte öğrencilerle ilgilen ve sohbet eden Rektör Budak, Regaip Kandili dolayısıyla kandil simidi dağıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir