Prof. Dr. Budak, “Ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcular yetiştiriyoruz”

Egeli sporcuların yer aldığı Sualtı Ragbisi U21 Milli Takımı dünya 3’üncüsü oldu

Prof. Dr. Budak,  “Ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcular yetiştiriyoruz”

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi’nde yeniden yapılandırılan Gençlik ve Spor Kulübü öncülüğünd e farklı branşlarda yetiştirilen sporcular, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüllerle dönmeye başladı.

 Aralarında Ege Üniversitesi sporcularının da bulunduğu U21 Sualtı Ragbisi Milli Takımı, Almanya’da düzenlenen  “1. CMAS DÜNYA U21 Sualtı Ragbisi Turnuvası”nda  dünya üçüncüsü oldu. U21 takımı oyuncularını ve antrenör Hakan Toğar’ı makamında kabul eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,  milli takımın başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Budak, “Almanya’da düzenlenen 1. CMAS DÜNYA U21 Sualtı Ragbisi Turnuvasında, kulübümüz sporcularından Kerem Demir, Ozan Özdemir, Berkan Mert Sürücüoğlu ve Sualtı Ragbi Antrenörü Hakan Toğar’ın bulunduğu U21 Milli Takımımız, Dünya 3’üncüsü oldu. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutlarım. Yeniden hayata geçirdiğimiz Ege Üniversitesi Spor Kulübü kısa sürede çeşitli branşlarda önemli başarılar elde ediyor,  kulübümüzün sporcularının önümüzdeki dönemde daha büyük başarılara imza atacağına eminim” dedi.

Prof. D. Budak, “Günümüzde ülkelerin ekonomik güçlerinin yanı sıra artık sporda yer alışları ve spor mücadelelerindeki payı da önemli bir alan durumunda. Ege Üniversitesi olarak nitelikli eğitimle birlikte öğrencilerimizin sportif faaliyetlerine de oldukça önem veriyoruz. Amacımız daha fazla alanda milli takımlarımıza başarılı sporcular yetiştirmek” dedi.

Ege Üniversitesi Sualtı Ragbisi Takımı hakkında bilgi veren Başantrenör Hakan Toğar, “Geçtiğimiz hafta Almanya’da yapılan 1. Camas U21 Dünya Şampiyonasına üniversite takımınızdan; Kerem Demir, Ozan Özdemir, Berkan Mert Sürücüoğlu seçildi. Sporcularımızın yer aldığı ve benim de milli takım antrenörü olarak katıldığım bu şampiyonada Türk Milli Takımımız dünya 3’üncüsü oldu. Kulübümüz bünyesindeki 13 A takım sporcusunun 10 tanesi milli sporcu. Bunlardan 7’si A milli takım sporcusu, 3’ü ise U21 Milli Takım sporcusu.  Kulübümüzün alt yapısında 40’a yakın sporcuyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Hedefimiz milli takımlarda kulübümüzü ve ülkemizi temsil edecek milli sporcular yetiştirmektir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir