Ege Üniversitesinde “Sanal Pos Satış Sistemi”ne geçildi

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi’nde sunulan hizmetlerin kalitesini artırmak ve zamanın daha verimli kullanılması adına sürdürülen dijitalleşme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda üniversite personeli ile birlikte yemekhaneleri kullanan öğrencilerin yemekhane hizmetlerinden sıra beklemeden daha hızlı yararlanabilmesi adına “Sanal Pos Satış Sistemi”ne geçildi.

Ege Üniversitesi’nde çalışanların ve öğrencilerin hayatını kolaylaştıran uygulamaları hayata geçirdiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin dijital dönüşümü tüm hızıyla devam ediyor. Sanal pos sistemi dediğimiz bu uygulama ile personelimiz ve öğrencilerimiz sistem üzerinden yemek ödemelerini yaparak ayrıca yemekhanelerde ödeme için sıraya girmekten kurtulacaklar. Bu da zaman ve personel açısından önemli bir tasarruf sağlayacak. Huzurlu bir üniversite, kaliteli bir eğitim ve aydınlık bir gelecek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Personelin ve öğrencilerin sanal pos hizmetinden yararlanabilmesi için tek şifre ile giriş sistemine (EgeSSO) girip, yemekhane sistemi üzerinden internet alışverişlerine açık bir kredi kartı aracılığı ile bakiye yüklenmesi gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir