Ege Meslek Yüksekokulu’nda Mezuniyet Heyecanı

İZMİR (Ege Ajans) – Ege Üniversitesi (EÜ) Ege Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kampüs Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine, Ege MYO Müdürü Prof. Dr. Şemsi Yazıcı, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet kütüğüne ismini çakan okul birincisi Hüseyin Kılıç’ın Ege Üniversitesi Andını öğrencilere okutmasıyla başlayan törende, Ege Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Şemsi Yazıcı bir konuşma gerçekleştirdi. Prof. Dr. Yazıcı, “Bugün tüm çalışanlarımızla beraber ülkemize yeni teknikerler kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin geleceğinde, sanayi ve ekonomik kalkınmada önemli rol üstleneceklerine inandığımız gençlerimizin, mesleklerine adım attığı bugünde şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Yüksekokulumuzda görev tanımımız kapsamında dünyada gelişen üretim teknolojileri, sanayi, iş güvenliği, hukuk, üretimde verimlilik gibi konuları göz önünde bulundurarak eğitim planlarımızı yapmakta ve sürdürmekteyiz. Eğitim, yaşam boyunca kesintisiz sürmesi gereken bir iştir. Bu nedenle mezun olan öğrencilerimiz eğitim hayatlarının burada bittiğini düşünmemelidirler. Bu bir süreçtir ve okuldan sonra da eğitim sürecektir. Zor şartlar altında, büyük fedakarlıklar yapan değerli anne ve babalar, çocuklarınıza eğitimlerini tamamlama fırsatı verdiniz. Çocuklarınızın bugünkü başarısında sizin emekleriniz, çabalarınız hiçbir zaman göz ardı edilemez. Sizler çocuklarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Sizleri tebrik ediyor ve okulum adına saygılarımı sunuyorum” diyerek iyi dileklerini ve teşekkürlerini sundu.

Tören sonunda okul ve program birincilerine hocaları tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi. Öğrencilerin keplerini atmaları ile birlikte etkinlik sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir