EGESEM’DE DİL EĞİTİM PROGRAMLARI BAŞLIYOR

EGESEM’DE DİL EĞİTİM PROGRAMLARI BAŞLIYOR

Ege Kesebir- İnanç Babacanoğlu – Ali Şahini

İZMİR (Ege Ajans)-Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(EGESEM) tarafından Ege Üniversitesi  Atatürk Kültür Merkezi EGESEM Seminer Salonu’nda 24 Temmuz’da “İngilizce Çeviri” ve 30 Temmuz’da “İngilizce Günlük ve Akademik Konuşma” dil eğitim programları başlayacak. 4 ay sürecek dil eğitim programlarının eğitmenliğini Öğretim Görevlisi Mengü Noyan Çengel yapacak. Eğitim başvuruları EGESEM web sitesi üzerinden yapılacak.

“İngilizce Çeviri” dil eğitim programı kapsamında katılımcılara; mesaj, mektup, makale yazımı konusunda anlama ve yazmaya yönelik orta düzeyde çeviri becerileri kazandırmak, gramer tekrarı, temel-bileşik cümle yapıları, sözcük, günlük ve akademik yaşama yönelik cümlecik, cümle, paragraf çevirileri ve metin çevirileri eğitimleri verilecek. 96 ders saat sürecek eğitim programı; salı ve perşembe günleri 18.00 ile 20.30 saatleri arasında yapılacak.

“İngilizce Günlük ve Akademik Konuşma” dil eğitim programı kapsamında katılımcılar; günlük yaşamda ve akademik ortamda orta düzeyde konuşma becerilerini geliştirecekler. Program kapsamında;  gramer, temel-bileşik cümle yapıları, soru sorma, kısa ve uzun yanıtlar verme, sözcük, cümlecik, cümle çalışmaları, günlük ve akademik yaşamda sıklıkla kullanılan yapılar, bir konuyla ilgili kısa konuşmalar yapmak, karşılıklı konuşma ve tartışma becerileri eğitimleri verilecek. 96 ders saati sürecek eğitim programı pazartesi ve çarşamba günleri 18.00- 20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Eğitim programına katılım için orta düzeyde İngilizce bilgisi, tercihen lise ve üniversitede hazırlık okumuş olma şartları aranıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir