Ege Diş Hekimliği, Sağlık Bakanlığı tarafından A Plus ilan edildi

Yarım asırlık fakültenin tarihinde ilk

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılan “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” sonucunda A Plus ilan edildi. Yarım asırlık fakültenin tarihinde ilk kez A Plus ilan edildiğini kaydeden EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Türkiye’nin öncü üniversitelerinden biri olan üniversitemizin Diş Hekimliği Fakültesi, gerek eğitim kalitesi gerekse de sunduğu sağlık hizmetleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Fakültemizin bu başarısında emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ege Üniversitesi bünyesinde 1969 yılında kurularak, diş hekimi yetiştiren ve aynı zamanda sağlık hizmeti de sunan EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, yarım asırlık tarihinde bir ilke imza attı. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılan “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” sonucunda 90,16 puan alan fakülte, A Plus ilan edildi. Donanımlı akademik kadrosuyla kaliteli eğitim faaliyetlerini sürdüren Diş Hekimliği Fakültesinin sağlık hizmetleri konusunda da çok iddialı olduğuna değinen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, elde edilen başarının önemine vurgu yaptı. Rektör Budak, “Türkiye’nin öncü üniversitelerinden biri olan üniversitemizin Diş Hekimliği Fakültesi, gerek eğitim kalitesi gerekse de sunduğu sağlık hizmetleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Sağlık hizmetleri anlamında bakanlığın değerlendirmesinde 90,16 puan alarak A Plus ilan edilen fakültemizin sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün arttırıyor. Fakültemizi daha ileri noktalara taşımak için verdiğimiz desteği arttırarak sürdüreceğiz. Bu başarıda emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

HEDEF AKREDİTE OLMAK

Yılda 150 bine yakın hastaya sağlık hizmeti sunduklarını dile getiren EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necdet Erdilek, Ege’yi tercih eden hastaların daha kaliteli sağlık hizmeti almalarını sağlamak için yoğun bir çaba içinde olduklarını söyledi. Prof. Dr. Erdilek, “Mensuplarımızın hastalarımıza daha iyi hizmet sunabilmeleri için aldıkları eğitimin yanı sıra toplum yararı için hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerinin de etkisi oldu. Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın fakültemizin her zaman yanında olması ve desteğini bizlerden esirgememesi motivasyonumuzu arttırıyor. Bu önemli başarıdan sonraki hedefimiz Türkiye Sağlık Enstitüsü Başkanlığı Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsünden akredite olmak için başvuruyu başlatmak olacak. Başta Rektör hocamız olmak üzere, bu başarıyı elde etmemizi sağlayan tüm mensuplarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir