Egeli Milli Özel Sporcu Tekin, Türkiye’nin gururu oldu

Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Özel Sporcular Yüzme Şubesi Milli Sporcu Şevval Tekin, Saraybosna Açık Yüzme Turnuvası’nda 2 altın 1 gümüş madalya kazandı. Milli Özel Sporcuyu başarısından dolayı tebrik eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz Spor Kulübü ve Milli Özel Sporcumuz Şevval Tekin önemli bir başarıya imza atarak göğsümüzü kabarttı. Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya özel sporcuların neler yapabileceklerini bir kez daha göstermiş oldu. Milli özel sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bosna-Hersek’te gerçekleşen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu IPC Yüzme Takımı Saraybosna Açık Yüzme Turnuvası’nda 16 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Madalya kazanan sporcular arasında yer alan Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Özel Sporcular Yüzme Şubesi Milli Sporcusu Şevval Tekin 100 metre Kelebek kategorisinde Altın, 100 metre Kurbağalama kategorisinde Altın ve 200 metre Karışıkta Gümüş madalya kazandı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz Spor Kulübü ve Milli Özel sporcumuz Şevval Tekin önemli bir başarıya imza atarak göğsümüzü kabarttı. Ülkemize 2 altın 1 gümüş madalya kazandırdı.  Tüm dünyaya özel sporcuların neler yapabileceklerini bir kez daha göstermiş oldu. Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen ‘Sarajevo Open 2019’ yarışmasında 100 metre Kelebek kategorisinde Altın, 100 metre Kurbağalama kategorisinde Altın ve 200 metre Karışıkta Gümüş madalya kazanan Gençlik ve Spor Kulübümüzün Özel Sporcular Yüzme Şubesi Milli sporcumuz Şevval Tekin’i ile antrenörlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir