EÜ’de “Bugünün Minikleri Yarının Gençleri Atatürk ve Bayrak’’ Atölyesi

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen  “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” kapsamında “Bugünün Minikleri Yarının Gençleri Atatürk ve Bayrak’’ Atölye Etkinliği, Emel Akın Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirildi. Öğretim Görevlisi Şükran Tümer öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte, Bornova Necmiye Bilgin İlkokulu birinci sınıf öğrencileri ile Türk Bayrağı tasarımı yapıldı.

Etkinlik hakkında konuşan Emel Akın Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Doç. Dr. Sevda Altaş, yüksekokul bünyesinde bu tür etkinliklerin daha önce de yapıldığını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Doç. Dr. Altaş “Emel Akın Meslek Yüksekokulu öğrencileri hem böyle etkinliklerde bulunmaktan hem de küçük yaştaki çocuklarla bir arada olmaktan her zaman çok mutluluk duyuyorlar. Böylesine önemli bir günde bayrağımızı, çocuklarımızla ve gençlerimizle bir kez daha var etmek ve bu önemli olaya ev sahipliği yapmak yüksekokulumuz ve gençlerimiz açısından onur verici” diye konuştu.

Cumhuriyetin bugünün ve yarının gençleri açısından önemini vurgulayan Öğretim Görevlisi Şükran Tümer ise “Üniversite öğrencileri kılavuzluğunda ilkokul öğrencileri ile buluşmak çok önemli. Bu tür etkinliklerin çocuklara bu bilgileri ve sevgiyi aşılamak için doğru bir yol olduğunu düşünüyoruz’’ dedi.

Etkinlikte heyecanı ve coşkusu gözlerinden okunan yaklaşık 40 minik öğrenci, büyük bir özveri ile Türk Bayrağı tasarımını gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir