Ege’den Büyük Türk Müziği Bestecilerine Vefa Konseri

Ege’den Büyük Türk Müziği Bestecilerine Vefa Konseri

“Siyah Beyaz Tuşlarda Neveser Kökdeş Şarkıları” 

Muhammet H. Lord – Gülden Metin – Adem Geyik

İZMİR (Ege Ajans)-  Büyük Türk Müziği bestecilerine vefa konserinin ilki olan “Siyah Beyaz Tuşlarda Neveser Kökdeş Şarkıları” isimli konser, Ege Üniversitesi Devlet Musikisi Konservatuvarı Etkinlik Salonunda gerçekleştirildi.

 Bestecinin bazı eserlerinin piyanoyla doğaçlama uyarlamalarından oluşan konsere, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. Zeynel Demir, akademik kadro ve öğrenciler katıldı.

Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı Öğr. Gör. Dr. Çağrıhan Erkan, Neveser Kökdeş’in bestelediği şarkıları piyano resitaliyle yorumladı. Resital,  Neveser Kökdeş’in “Hayal ufkunda uçan bin bir renkler” eseriyle başladı. “Hüsranla gönül hep inler” ve “Sevdikçe seni ömrün artar ey yar” eseriyle devam eden resitalde her eser arasında Neveser Kökdeş’in hayatıyla ilgili kısa bilgiler verildi.

 Dr. Erkan, “Ruhumda neşe hayale daldım” ve “Gül dalında öten bülbülün olsun” eserlerini seslendirirken, Öğr. Gör. Mehmet Yalgın ile düet yaptı.

Son olarak “Kuş olup uçsam sevgilimin diyarına” eserini yorumlayan Dr. Erkan’a dinleyiciler şarkı sözleriyle eşlik etti. Resitalin ardından Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. Zeynel Demir, Dr. Çağrıhan Erkan’a teşekkür ederek, plaket takdim etti.

“Müzik yapmaktan büyük keyif alıyorum”  

Plaket takdiminin ardından teşekkür konuşması yapan Dr. Erkan, “Müzik yapmaktan büyük keyif alıyorum. Aynı zamanda bir öğretmenim ve eğitmenim, müzik yapan öğrenciler yetiştirmek istiyorum. Bir şeyleri paylaşmaktan, özellikle izleyicilerle paylaşmaktan büyük onur duyuyorum. Sonsuza dek müzik yapalım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir