Ege’de “Tipografi ve Poster” sergisi sanatseverlerle buluştu

Sultan Keleş- Müjgan Öğe

İZMİR(Ege Ajans)- İranlı sanatçı Ali Moghaddam’ın “Tipografi ve Poster” eserlerinden oluşan sergi, Ege Üniversitesi’nde açıldı. Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Binası 50. Yıl Sanat  Köşkü’nde gerçekleşen serginin açılışına Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Alev Parsa, Emel Akın Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr.  Ziynet Öndoğan, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,     “İranlı sanatçı Ali Moghaddam’ı ve eserlerini üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. Sergimizde, sanatçının aşk ve tasavvuf üzerine “Tipografi ve Poster” eserleri yer alıyor. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışta, Ali Moghaddam, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a isminin yazıldığı tipografik resmi de hediye etti. Sergi açılışında konuklara eserleri hakkında bilgiler veren Moghaddam, müziğin, şiirin ve resim sanatının bir bütün olduğunu ve hepsinden esinlendiğini ifade etti. Moghaddam ayrıca, eserlerinde çoğunlukla manevi aşk, tasavvuf, barış gibi temaları ele aldığını söyledi. Aynı zamanda bir müzisyen olan Ali Moghaddam, açılışın ardından konuklara kısa bir konser verdi. Öğrenci ve akademisyenlerin yoğun ilgisiyle açılan sergi 31 Ekim’e kadar Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Binası 50. Yıl Sanat Köşkü’nde ziyaret edilebilecek. Ayrıca Moghaddam öğrencilere yönelik tipografi sanatına dair çeşitli workshoplar düzenleyecek.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir