Ege Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Yeni Döneme Hazır

Pınar Tokat/Ilgım Zeybek

İZMİR (Ege Ajans) – Ege Üniversitesi (EÜ) Öğrenci Topluluklarına kayıtlar başladı. Ege Üniversitesinde 2018-2019 akademik yılında 69 Öğrenci Topluluğu faaliyet gösteriyor.  Yeni eğitim- öğretim dönemine başlarken her ilgi alanına hitap eden Ege Üniversitesi öğrenci toplulukları, yeni kayıt dönemine hızlı bir giriş yaptı. Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önünde kurulan tanıtım ve üye kayıt stantlarına öğrenciler tarafından yine yoğun ilgi vardı.

Ege Üniversitesi’nde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin serbest zamanlarını daha iyi değerlendirmelerini, tanışıp yeni arkadaş ortamları oluşturmalarını, ayrıca sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlemelerini ve bu faaliyetlere katılmalarını sağlamak amacı ile  69 öğrenci topluluğu bulunuyor.

 “En Aktif Topluluk Biziz”

Ege Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Eğitmeni Enes Tokcan, “Üniversite içerisinde en aktif topluluk biziz. Çünkü her hafta etkinlik düzenliyoruz. Bunun dışında üyelerimizden yönetim izni alarak yarışlara katılanlar var. Her yıl EBİFEST adı altında diğer üniversite bisiklet topluluklarının katıldığı bir festival düzenliyoruz. Etkinliklerimiz polis koruması eşliğinde güvenli bir şekilde yapılıyor” diye konuştu.

“Bağışlanan Organ Filizlenen Candır”

Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önünde öğrenci topluluğu stantlarının yanı sıra sosyal sorumluluk tanıtım masaları da yer aldı. Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü desteği ile kurulan Organ Bağış standında yetkililer tarafından organ bağışı ve bunun önemi hakkında öğrencilere bilgi verilirken, isteyenlere form doldurmaları için teşvikte bulunuldu. Organ bağışının dini inançlara aykırı olmadığını belirten yetkililer, bağışlanan organların filizlenen canlar olduğunu ve organ bağışının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da caiz kılındığını hatırlattı.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki öğrenci topluluklarına kayıtlar 12 Ekim Cuma tarihine kadar devam edecek.

     

Ege Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Yeni Döneme Hazır” için 4 yorum

 • 6 Aralık 2018 tarihinde, saat 13:39
  Permalink

  Lütfen organ bağışının önemini herkez anlasın

  Yanıtla
 • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 09:49
  Permalink

  Türkiye’ deki en iyi üniversitelerinden biri hem eğitim hem sosyal aktifite açısından çok iyi şeyler yapıyorsunuz gençler arkanızdayız. Benim fikrimde bu yönde organ bağışı için herkesin bilgilenmesi lazım. Devam..

  Yanıtla
 • 25 Şubat 2019 tarihinde, saat 17:41
  Permalink

  Keşke herkes sizin gibi düşünceli olup , organ bağışının önemini böyle vurgulayarak anatabilse. Toplum olarak bilinçlenmemiz gerekiyor. Ben de sizin sayenizde organlarımı bağışlamak istiyorum. Bu konuda kayıt için ne yapmam gerekiyor.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir