Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesinin hedefi mutlu çalışanların olduğu bir üniversitedir”

İZMİR(Ege Ajans)-  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak göreve geldiği günden beri Ege Üniversitesi içinde köklü değişikliklere imza attı. Rektör Prof. Dr. Budak,  daha önce verdiği sözü tutarak Ege Üniversitesi çalışanlarına ve birinci derece akrabalarına yönelik EÜ Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesinde öncelikli randevu sisteminden faydalanmaları için gerekli düzenlemeleri yaptı.

 Ege Üniversitesi(EÜ) Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde “EÜ Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Öncelikli Randevu Sistemi”  ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. Kutsal Turhan, fakülte ve yüksekokul yöneticileri, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Prof. Dr. Budak toplantıda yaptığı konuşmada, “Çalışanlarımızdan gelen talep üzerine “Öncelikli Elektronik Randevu Sistemi”ni uygulamaya geçiriyoruz. Üniversitemiz çalışanlarına yönelik “EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Öncelikli Randevu Sistemi”ni hizmete açıyoruz. Personelimiz ve birinci derece akrabalarının öncelikli randevu alabilmeleri amacı ile genel poliklinikler için yüzde 20, özel poliklinikler içinse yüzde 10’luk bir kontenjan dilimini ayırdık. Böylece Üniversitemiz personeli ve birinci derece yakınları, polikliniklere başvurduklarında öncelikli olarak sağlık hizmeti alma hakkına sahip olacaklar. Randevu sistemi, personel ve birinci derece akrabalarına gün içerisinde istedikleri saatte başvurabilme imkanı sunacak. Ayrıca kimlik.ege.edu.trsitesinden girilen Ege Üniversitesi Bilgi Sistemi üzerinden web randevu uygulamasına direkt olarak erişim sağlanabilecek” diye konuştu.

KURUMSAL AİDİYET DUYGUSU GÜÇLÜ BİR EGE ÜNİVERSİTESİ

Yeni uygulama ile güçlü bir kurum kültürü ve Ege Üniversiteli olma aidiyet duygusunun aşılanm   asını hedeflediklerini ifade eden Prof. Dr. Budak, “Göreve başladığımda en büyük hedefim; çalışan, öğrenci ve mezunlarla gönül köprülerin kurulduğu kurumsal aidiyet duygusu güçlü bir Ege Üniversitesi idi. Bunu başardığımı gönül huzuru ile söyleyebilirim. Ege Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk üniversitelerinden birisi, 64 yıllık geçmişe sahip güçlü bir kurum. Ülkeyi bilimin ışığı ile aydınlatan, adını aldığı bölgeye yeni değerler katan bir üniversite. İsminin her tekrarlanışında göğsümüzü kabartan, gurur duyduğumuz, mezun olduğumuz, işimiz her şeyimiz. Ülkemizi hedeflerimiz doğrultusunda uluslararası üstün nitelikte eğitim sunan bir çekim merkezi haline dönüştürmek istiyoruz. Ege Üniversitesinin yeni dönemdeki hedefi mutlu çalışanların olduğu  bir üniversitedir.   Çalışanlarımızın memnuniyeti ve mutluluğunu önemsiyoruz. Tüm geçiş sürecini tamamladığımızda bürokrasinin daha da azaldığı, çok daha hızlı ve katılımcı bir üniversite hâline gelmiş olacağız. Ege Üniversitesini hak ettiği yere getirmek için iz bırakan projeler üretmeye ve yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

EÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün, “Gerçekten önemli mutlu ve tarihi bir gün Ege Üniversitesi için. Rektör hocamıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sağlık en önemli değerimiz. EÜ Hastanesi, Türkiye’nin ve bölgenin en büyük yatak kapasiteli üniversite hastanesi. Her gün binlerce hastaya bakıyoruz. Biz de büyük bir aileyiz bu projeyi uzun yıllar önce harekete geçirmeliydik. Daha önce B polikliniğinden akademisyenlerimiz faydalanıyordu. Sağlıkta fırsat eşitliliğinin oluşması açısından bu proje bizim için çok önemli. Bu projenin herkese faydalı olmasını diliyorum” dedi

Sistemin işleyişi ile ilgili EÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tuncay Göksel ve Ege Üniversitesi Bilişim Sistemleri Müdür Yardımcısı Suphi Uçar bilgi verdi. Prof. Dr. Göksel, “Hastaneyi elektronik ve sistematik olarak daha verimli hale getirmek istiyoruz. Bu programın oluşturulmasında bilgi işlem ekibine de ayrıca çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Diş hekimliği fakültesindeki sistemin işleyişini ise Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necdet Erdilek ve Diş Hekimliği Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Gökçe anlattı.

Toplantı sonunda Prof. Dr. Budak, yeni oluşturulan sistem üzerinde emeği geçenlere “Teşekkür Plaketi” verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir