Ödemiş’te “Alternatif Sebze, Meyve ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği” Paneli

Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulunda  “Alternatif Sebze, Meyve ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği” paneli düzenlendi. Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe; Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu,  Ödemiş Belediyesi Başkan Vekili Derya Coşkun, vatandaşlar,  akademisyenler ve öğrenciler katıldılar.

Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Şafak Ceylan moderatörlüğünde gerçekleşen panele konuşmacı olarak Doç. Dr. Funda Yoldaş, Doç. Dr. Özlem Alan, Dr. Öğr. Üyesi Erkan Eren ve Öğr. Gör. Dr. Evren Günen katıldı. Panelde açılış konuşması yapan Prof. Dr. Şafak Ceylan, Küçük Menderes tarımını ve gelişimi için alternatif ürünlere olan ihtiyacı irdelerken ürünlerin bölge üreticisi için ekonomik önemine değindi.

Panelistlerden Doç. Dr. Funda Yoldaş “Enginar Yetiştiriciliği”, Doç. Dr. Özlem Alan ise “Tatlı Mısır ve Kuşkonmaz Yetiştiriciliği” hakkında bilgiler verdiler. Dr. Evren Günen “Meyvecilik ve Dış Mekan Süs Bitkileri Fidancılığı” konularına çok yıllık kazançlı üretim kalemleri olarak dikkat çekerken Dr. Öğr. Üyesi Erkan Eren de “Mantar Yetiştiriciliği” konusunu danışmanlık yaptığı üretici koşullarından da örnekler ile aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir