2 bin kişilik kısmı 1 yıl içinde bitiyor

Rektör Budak’tan kampüsteki yurt inşaatında inceleme

2 bin kişilik kısmı 1 yıl içinde bitiyor

Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın EÜ merkez kampüsü içinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumunun kapasitesinin arttırılmasına yönelik girişimleri sonucu Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan yurt inşaatı hızla sürüyor. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Rektör Budak, “Toplam 6 bin kişi kapasiteli projenin 2 bin kişi kapasiteli kısmının 1 yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Öğrencilerimiz, devletimizin güvenli kanatları altında eğitimlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilecek” dedi.

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın, göreve geldikten kısa süre sonra, EÜ merkez kampüsü içinde yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Ege ve Zübeyde Hanım Kız Öğrenci yurtlarının kapasitelerinin arttırılmasına yönelik girişimlerinin ardından başlatılan yurt inşaatı hızla sürüyor. Yurt inşaatında incelemelerde bulunan Rektör Budak, 2 etaptan oluşan yurt inşaatlarının ilk etabının 1 yıl içinde tamamlanmasının planlandığını dile getirdi. Projenin ilk etabının 2 bin kişi kapasiteli olduğuna dikkat çeken Rektör Budak, “Bu yurdun tamamlanmasının ardından 2’nci etabın yapımına başlanacak. Öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim almaları, yiyecek ve barınma gibi ihtiyaçları bizler için çok önemli konular. Toplamda 6 bin kişi kapasiteli projenin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Yurt inşaatlarının tamamlanmasıyla öğrencilerimizin barınma sorunu büyük ölçüde çözülecek” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZ FARKLI YAPILARA MUHTAÇ OLMAYACAK”

Yurt kapasitesinin artmasıyla öğrencilerin, farklı yapılara muhtaç olmayacağını söyleyen Rektör Budak, “Öğrencilerimiz, devletimizin güvenli kanatları altında eğitimlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilecek. Üniversitemizin sorunlarının hızla çözülmesinde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

2 ETAPTA TOPLAM KAPASİTE 6 BİN

İlk etabı 2 bin öğrenci kapasiteli olan yurdun 2. etabı ise 4 bin kapasiteli olacak. Proje toplamda 6 bin öğrenci kapasiteli olacak. 3 kompleksten oluşacak projede, içinde tuvalet ve banyosu bulunan 3’er kişilik odalar, her bir komplekste toplam 624 kişilik yemekhane, toplam 418 kişilik konferans salonu, sergi- fuaye salonu, çok amaçlı toplantı salonu, çamaşırhane, sığınak, market, kuaför, mescit, ayakkabı tamircisi, revir, doktor odası ve ofis gibi alanlar olacak. Bahçede ise öğrencilerin sosyal ve spor aktivitelerine katkı sağlayabilecek parkurlarla mahaller düşünülüyor.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir