Ege’de miniklere ‘Müzeler Haftası’na özel atölye çalışması

Ege Üniversitesi (EÜ) bünyesindeki müzelerde, ‘Müzeler Haftası’ kapsamında düzenlenen atölye çalışmalarında ziyarete gelen minik konuklara, müzelerdeki envanter ve eserlerle ilişkin bilgiler verildi. Minik konuklarla buluşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Zengin bir müze kaynağına sahibiz, herkesi müzelerimize davet ediyorum” diye konuştu.

Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) tarafından ‘Uluslararası Müzeler Günü’ olarak kabul edilen 18 Mayıs haftasının ‘Müzeler Haftası’ olarak kutlanması dolayısıyla Ege Üniversitesi bünyesinde müzelerde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, ilk olarak Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesinde minik konuklarla bir araya geldi. Atölye çalışmalarıyla bilgiler alan Rektör Budak, daha sonra Etnografya ve Tabiat Tarihi müzelerindeki etkinliklere katıldı. ‘Müzeler Haftası’ nedeniyle ücretsiz olarak gezilebilen müzeleri ziyarete gelen minik konuklara, müzelerdeki envanter ve eserlerle ilişkin bilgiler verildi. Miniklerle bir araya gelen Rektör Budak, EÜ’nün zengin  bir müze kaynağına sahip olduğunu hatırlattı.

“MÜZELERİMİZ YIL BOYU YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR”

EÜ bünyesindeki müze ve farklı bilim alanlarındaki koleksiyonların yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Rektör Budak, “Öğrencilerimiz bu hafta nedeniyle müzeleri ücretsiz olarak gezebiliyor. Zengin bir müze kaynağına ve sağlıktan, bitkilere, diş hekimliğinden tarım makinalarına kadar çok sayıda alanda koleksiyona sahibiz. Gönül ister ki hepsini bir araya toplayalım. Özellikle müzelerimiz görülmeye değer. Rektörlük olarak müzelerimize maddi manevi destek oluyoruz. Çeşitli aktiviteler yapıyoruz, herkesi müzelerimize davet ediyoruz” dedi.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir