Bahadır Gök’ten ‘Bilgi Denizine Yolculuk’

Ali İhsan Mimtaş

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Engelli Sağlık ve İstatistik Biriminde görev yapan Bahadır Gök’ün ilk kitabı ‘Bilgi Denizine Yolculuk’ raflardaki yerini aldı.

Kitabını 2016 yılında vefat eden annesine ithaf ettiğini belirten Gök, ‘‘ Uzun yıllardır yazdığım  şiirlerimi bir araya getirme düşüncem vardı ve bu fikri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Annemi  kaybettik ve ben o gün kendisine duyduğum saygı ve özlemi somut olarak gösterebileceğim bir şey yapmaya karar verdim. Uzun süredir yazdığım şiirlerimi bu kitapta toplayarak Annem Ayşe Gök’e ithaf ettim. Kitapta yer alan şiirlerimin okurlara ulaşarak bilgi denizine birlikte yol almayı ümit ediyorum ’’ şeklinde konuştu.

Gök’ün okuyucuyu hiç sıkmadan akıcı ve sade bir dille, kendine has üslubuyla yazdığı  ‘Bilgi Denizine Yolculuk’un basımı Ege Üniversitesi Yayınevi tarafından yayınlandı.

Bahadır Gök kimdir?

İzmit’te 1988 yılında doğdu, 3 kız kardeşi, bir abisi ve ablasıyla birlikte 6 kardeş olan Bahadır Gök, İzmir’de yaşıyor. Çalışma hayatı ve insan ilişkileri üzerine eğitimler aldı. 2017 yılından bu yana İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Engelli Sağlığı ve İstatistik Bürosunda görev yapıyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı, İzmir Belediyesi Gönüllü Takımı, GEA Arama Kurtarma Ekibi, Tazelenme Üniversitesi Ege Kampüsü gibi Sivil Toplum Kuruluşlarında projeler geliştiriyor, üstleniyor ve yürütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir