“Ege Üniversitesi Üretiyor” sergisi görücüye çıktı

 Rektör Budak “ Ege Üniversitesi; üreterek,  topluma katkı sağlayan bir üniversitedir”

Mert Akın – Ali Şahini

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde üniversitenin ürün ve hizmetlerinin tanıtılması amacıyla “Ege Üniversitesi Üretiyor” adlı sergi açıldı. Sergiyi ziyaret eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi; üreterek, topluma katkı sağlayan bir üniversitedir” dedi.

Ege Üniversitesinde üretilen ürünler ve verilen hizmetlerle ilgili bilgilerin yer aldığı sergiyi gezen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nin üreten ve topluma katkı sağlayan bir üniversite olduğunu belirtti. Rektör Prof. Dr. Budak, “Çeşitli kuruluşların değerlendirmelerinde Ege Üniversitesi bilimsel ligde üst sıralarda yer alıyor. Hedefimiz daha üst sıralara çıkmak. Bunun için özveriyle ve birlikte çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

EÜ’nün topluma katkı sağlamaya gayret ettiğini belirten Rektör Prof. Dr. Budak,  “Attığımız her adımda üniversitemizi nasıl daha iyiye taşırız sorusunu kendimize soruyoruz. Ancak sorumuz eğitimle sınırlı değil, aynı zamanda ürettiklerimizle, sunduğumuz hizmetlerle hem ülkemize hem topluma katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Eğitim kalitesinden sonra üniversitemizin gücünü belirleyen ikinci etken yaptığımız üretim ve bu üretimle birlikte ekonomiye ve topluma, öğrencilerimiz ve çalışanlarımızla sağladığımız katkıdır” dedi.

Ege Üniversitesi’nin ürettiği ürün ve hizmetlerden bahseden Rektör Prof. Dr. Budak,  “Güvenlik güçlerimizin kullandıkları kıyafet ve teçhizatın analizini yapıyoruz. Yeşil üniversiteler sıralamasında yükselirken, sürdürülebilir bir çevre için araştırma ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Kefirimiz ve tarhanamız gibi sağlıklı gıdalar üretiyoruz. Multidisipliner çalışmalarla milli aşı üretimi için el ele vererek ülkemize katkı sağlıyoruz. Arkeolojik kazılarla Anadolu’nun tarihine ışık tutuyoruz. Bilimsel yayınlarımız ile bilgi üretiyoruz. Bunların hepsi üniversitemizin birer değeridir. Önemini hepimizin fark etmesi ve bunun görünür kılınması için çalışmamız gerekir. Sizlerin desteğiyle daha iyi noktalara geleceğimize inanıyoruz” dedi.

 “Ege Üniversitesi Üretiyor” sergisi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde 5 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

  

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir