Egeli gençler “Geleceğin Girişimcileri”ni Destekliyor

Bana Broo – Ceren Badur

 Ege Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından Bornova Suphi Koyuncu Anadolu Lisesi’nde “Geleceğin Girişimcileri” etkinliği düzenlendi. Lise öğrencilerinin girişimcilik fikirlerini ve girişimciliğe bakış açılarını öğrenmek ve onları bilinçlendirmek amacıyla yapılan etkinliğe Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Etkinlikte “Atlantis” projesi birinci, “Bisnova” projesi ikinci olurken “Genç Girişimciler” projesi üçüncü oldu.

Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Mehmet Ersan, Ege Üniversitesi’nin Bornova’daki okullarla çok sıkı bir iletişim halinde olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Ersan, “Girişimciler, çok güzel projeler hazırlamış ve hayal etmişler. Ayrıca onlar hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bu hayallere ulaşmak için de projeler üretiyorlar. Bizler de onların girişimcilik projelerini destekliyoruz. Ayrıca proje isimlerinin de Türkçe olmasını öneriyoruz. Tüm projeleri hazırlayanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Geleceğin girişimcilerini dinleyeceğiz”

Ege Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu Başkanı Yağmur Akdemir, Girişimcilik Haftası dolayısıyla yürüttükleri çalışmanın amacını anlattı. Akdemir, “1 – 7 Mart Girişimcilik Haftası kapsamında ‘Geleceğin Girişimleri’ etkinliğinde Suphi Koyuncu Anadolu Lisesi’nde buluştuk. İki gün boyunca öğrencilerle birlikte çalışmalar yaptık. Onların projelerini dinledik ve onlara mentörlük yaptık. Etkinliğin amacı lise öğrencilerinin girişimcilik fikirlerini, girişimciliğe bakış açılarını öğrenmek ve öğrencilerin bu konuda bilinçlenmelerini sağlamak” diye konuştu.

Öğrencilerin sunumlarıyla devam eden etkinliğin sonunda çalışmaya katılan öğrencilere Ege Üniversitesi adına hediyeler verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir