Kuşların hocası ödüle doymuyor

Prof. Dr. Mehmet Sıkı’ya “Veda Busesi”

Kuşların hocası ödüle doymuyor

İZMİR (Ege Ajans)-  Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKÇAM) tarafından verilen 2017 Çevre Hizmet Ödülleri, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan törenle sahiplerine verildi.   Törene, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Mustafa Ünal, AKÇAM Müdürü Prof. Dr. Can Ertekin, AKÇAM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Erdoğan, akademisyenler  ile çok sayıda öğrenci katıldı. Törenden önce gerçekleştirilen panelde, ödül kazanan kişi ve kurumların temsilcileri ödüle layık görülen çalışmalarını katılımcılara anlattılar.

İzmir Kuş Cenneti Gediz Deltası ekosisteminin korunmasına yönelik yol gösterici ve örnek çalışmalarından dolayı 2017 Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri kapsamında “Bilim Hizmet Ödülü”ne layık görülen Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Sıkı’ya ödülünü AKÇAM Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Erdoğan verdi.

Mücadelemin genç nesillere örnek olmasını diliyorum

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Mehmet Sıkı, “İzmir Kuş Cennetinin korunması için 36 yıldır mücadele veriyorum. Yaptığım çalışmalar sonucu kamuoyundan ve bilim çevrelerinden takdir görerek, ‘Ege Üniversitesi Hizmet Ödülü’ne ve ‘Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülü’ne layık görüldüğüm için son derece memnun ve gururluyum. İzmir Kuş Cennetini yaşatma mücadelemin genç nesillere örnek olmasını diliyorum. Kısa bir süre önce emekli oldum. Şahsıma layık görülen bu ödüller bir nevi şahsıma veda busesi oldu.  Mücadelemde bana destek olan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’a ve AKÇAM yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir