EÜ Tıp Fakültesinde “Oral Mukoza Hastalıkları Sempozyumu” düzenlenecek

EGEYA, 15 yıldan bu yana her hafta düzenli olarak toplanıyor

EÜ Tıp Fakültesinde “Oral Mukoza Hastalıkları Sempozyumu” düzenlenecek

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Oral Mukoza Hastalıkları Sempozyumu” gerçekleştirilecek. E.Ü Tıp Fakültesi Muhittin Erel Amfisi’nde düzenlenecek olan sempozyumda, Ege Üniversitesi Yüz ve Ağız İçi Lezyonları Konseyi (EGEYA) toplantısı da yapılacak.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fazıl Apaydın ve Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Can Ceylan’ın başkanlığını yapacakları sempozyum, 22 Aralık 2018 tarihinde düzenlenecek.

Ege Üniversitesi Yüz ve Ağız içi Lezyonları Konseyi, Dermatoloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Diş Hekimliği Ağzı Diş ve Çene Radyolojisi ve Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve öğretim görevlilerinin katılımıyla 15 yıldır her hafta düzenli olarak sürdürülen bir ekip çalışması EGEYA;  olay ve olgulara interaktif yaklaşarak multidisipliner bir anlayışla ağız içi hastalıklarına yönelik çalışmaları gerçekleştiriyor.

Sempozyum kapsamında farklı disiplinleri temsil eden akademisyenler deneyimlerini ve güncel çalışmalarını Türk Dermatoloji Derneği Oral Mukoza Hastalıkları çalışma gurubu işbirliği ile paylaşacaklar. Sempozyumda; “Oral Mukozada Enfeksiyöz ve Enflamuar Hastalıklar”, “Oral Mukoza Lezyonlarına Klinik Yaklaşım”, “Oral Mukozada Tanısal Yaklaşım”, “Oral Tümörlerde Cerrahi Yaklaşımlar”, “Oral Radyoterapi ve Rehabilitasyon”  konulu oturumlar gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir