Hayaller gerçek, çocuklar mutlu oldu

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi kliniğinde tedavi gören çocukların dilekleri Bornova Bahçeşehir Koleji öğrencileri tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi ile gerçek oldu.

Bahçeşehir Koleji Sosyal Sorumluluk ve Medya Kulübü öğrencileri, öğretmenleri Elif Yaygın Tatu ve Sevil Tutar eşliğinde “Hayaller Gerçek Çocuklar Mutlu Olsun” projesini hazırladılar. Proje kapsamında Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde tedavi gören öğrencilerin istekleri okulda hazırlanan dilek ağacına asıldı. Bu istekleri yerine getiren öğrenciler hazırladıkları hediyelerle Radyasyon Onkolojisi kliniğinde tedavi gören çocukları ziyaret ettiler. Ziyarette öğrenciler, tedavi gören çocuklarla birlikte şarkılar söyleyip eğlenerek yeni arkadaşlıklar kurdular.

EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Yavuz Anacak, Bahçeşehir Koleji öğrencilerine ve öğretmenlerine tedavi gören çocuklara verdikleri destek ve arkadaşlıktan dolayı teşekkür etti.

Pediatrik Radyoterapi Polikliniği sorumlu öğretim üyesi Prof. Serra Kamer ile tedavi gören çocukların ailelerinin de katıldığı etkinlikte keyifli ve duygusal anlar yaşandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir