Ege Üniversitesi ’den Kars’a Kitap Köprüsü

Safiye Çetin

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi topluma hizmet ve sosyal sorumluk projeleri kapsamında yaptığı çalışmalara yenilerini ekliyor. Ege Üniversitesi, ihtiyacı olan okullara kitap bağışında bulunuyor.  Ege Üniversitesi Rektörlüğü ve Ege Üniversitesi Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kitap toplama kampanyasında ilkokul, ortaokul, liseler, cezaevleri öncelikli olmak üzere birçok kuruma kitap gönderimi yapılıyor. Ege Üniversitesi’nden son olarak de Kars Kız İmam Hatip Lisesine toplanan kitaplar yollandı.

Toplum sorunlarına her zaman duyarlı bir yönetim anlayışında olduklarını ifade eden Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak her zaman toplumun sorunlarına karşı duyarlı olduk. Üniversiteler topluma yol gösterici ve ışık saçan kurumlardır. Biz de bu misyonla uzakta kalan filizlerimizin yeşermesi ve bilgi ışığıyla yol almaları için kütüphanemizle birlikte ortak bir çalışma yürüterek kitap bağışı kampanyasında bulunuyoruz. Bu kampanyada destekçimiz olan herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ege Üniversitesi Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanı Ali Cemal Demir ise  “Ege Üniversitesi yayınları başta olmak üzere gönüllü bağışçılarımızın gönderdiği kitapları belirlediğimiz okullara veya bizden kitap talep eden okullara sınıflandırarak gönderiyoruz. 2018 yılı içinde çeşitli kurumlara bine yakın kitap gönderdik.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir