Ege Üniversitesi Ailesi’nde bayramlaşma heyecanı

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Kurban Bayramı öncesinde EÜ mensuplarıyla bayramlaştı. Rektörlüğe bağlı birimlerin yanı sıra, akademik ve idari personellerle bir araya gelen Rektör Budak, huzur ve güven ortamının hakim olduğu EÜ’yü daha iyi noktalara taşımak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Etkinliğe katılanlarla bayramlaşan Rektör Budak, eşsiz Anadolu geleneklerinin yaşatılmasının önemine vurgu yaptı.

EÜ Rektörlüğü Yavuz Özkol Sosyal Tesislerinde EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, rektör yardımcıları, dekanlar, daire başkanları, akademik ve idari personeller katıldı. Eşsiz Anadolu kültüründe bayramların önemine değinen Rektör Budak, “Bayramlar bizim için milli ve manevi anlamda, kırgınlıkları giderme, akrabalarımızı, dostlarımızı görme açısından önemli bir vesile. Ege Üniversitesinde yeni bir dönemdeyiz yaklaşık 8-9 aydır neredeyse her gün kampüsteyiz. Akademik ve idari 11 bin 500 çalışanımız, 65 bin öğrencimizle tam bir aile olma yolunda hızla ilerliyoruz. Huzur ve güven ortamımız var. Birkaç haftadır Tıp Fakültesinde yoğun çalışıyoruz. Eylül ayında da asistanlarımızla bir araya geleceğiz. Gençlerimizle buluşuyoruz. Üniversitemizle ilgili ciddi hedeflerimiz var. Fakültelerimize hedefler koyduk. Ege Üniversitesi ailesine aidiyet anlamında projeler yapıyoruz. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra irtibatımızı koparmamak için mezun kartı vermeye başladık” dedi.

PERSONELE MÜJDE      

Göreve geldiği günden bu yana pek çok ilke ve yeniliğe imza atan Rektör Budak, idari personellere yönelik de çalışmalarda bulunduğu müjdesini verdi. Bir üniversitenin öğrencisiz ve akademik personelsiz olmayacağını ancak idari personelin de çok önemli olduğunu belirten Rektör Budak, “İnşallah Eylül ayında sadece akademik personelimiz değil Ege Üniversitesinin 11 bin 500 çalışanının kendileri ve birinci derece akrabaları anlamında 30-40 yıldır konuşulan konuyu çözüyoruz. Birinci derece akrabalarına emekli olsanız da çalışırken de hastanede randevu sistemine kolaylıklar sağlanacak. Bu benim için önemli. Ege Üniversitesi güçlü bir marka, son 7-8 yılda bizim elimizde olmayan birçok nedenden dolayı Ege Üniversitesi algısında olumsuzluklar vardı. Son 6-7 ayda yapılan medya analizlerinde pozitif algı anlamında çok ciddi bir emek sarf ettiğimiz görülüyor. Bu anlamda ilk 1 veya 2’deyiz” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZA PROJELERİMİZİ ANLATTIM”

Hafta içi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uzun bir telefon görüşmesi yaptıklarını kaydeden Rektör Budak, “Cumhurbaşkanımız aradı, çalışmalarımızla ilgili bilgiler verdik. Yaklaşık 12 dakika sohbet ettik ve projelerimizi anlattık. Üniversitemizde güzel şeyler oluyor. Kampüsümüzle ilgili önemli projelerimiz var. Aidiyet anlamında çalışmalar yapıyoruz. Çalışanlarımızı ekonomik anlamda da ilgilendiren projelerimiz var. Bunları yüreğimi ortaya koyarak söylüyorum. Çalışanlarımız, hocalarımız üniversitemize sahip çıkıyor. Öğrencilerimiz sabırsızlıkla gelmek istiyor. Ege Üniversitesinde bu güzel ortamın devam etmesini istiyorum. Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, sağlık ve esenlik diliyorum. Yakınlarınızla ailenizle dostlarınızla birlikte nice bayramlara sağlık ve huzur içinde girmenizi diliyorum” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Adıyaman’da şehit olan 4 jandarmaya Allah’tan rahmet dileyen Rektör Budak, “Bugün maalesef 4 jandarmamız şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Bedelli bir ülkede yaşıyoruz. Dolarla ilgili moralimizi bozan konular oldu, üniversite olarak tepkimizi dile getirdik. Ama şu anda önemli bir düşüş söz konusu. Bu işin tek bir çıkış yolu var eğitim. Dünyada acımasız bir rekabet var. Türkiye’nin daha fazla eğitim ve bilime ihtiyacı var. Ve elbette çok çalışmalıyız. Hocalarıyla çalışanlarıyla tek yumruk olmamız lazım. Biz bu aidiyet duygusunu yeni projelerle geliştireceğiz köklü bir üniversite olarak bölgemize ve ülkemize ciddi katkılar sunacağımızı düşünüyorum. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Hep birlikte inşallah çok daha güzel işlere imza atacağız” diye konuştu.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir