Rektör Prof. Dr. Budak’tan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 99. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, mesajında, gençlerin ülkenin geleceği için önemine dikkat çekerek, “19 Mayıs 1919 tarihi bir milletin makus kaderinin değiştiği önemli bir dönüm noktasıdır. Samsun’dan tüm Anadolu’ya yayılan özgürlük ve bağımsızlık ateşinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından yakıldığı bu günün 99’uncu yıl dönümünde de aynı heyecanı ve coşkuyu kalplerimizde hissediyoruz.

“Bütün ümidim gençliktedir” diyerek bu vatanı gençlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı da gençlere armağan ederek bu günü “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak ilan etmiştir. Atatürk’ün gençlere verdiği önemin ve değerin bilinciyle Ege Üniversitesi olarak ülkemizdeki ve dünyadaki tüm gençlere bilimin yolunda sanat ve spor sevgisini aşılayarak, topluma faydalı ve değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi kendimize görev biliyor, bu heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, canları ve kanları pahasına bizlere bu vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir