‘Yeni Nesil Gazeteciler’ sertifikalarını aldı

Ahsen Demircioğlu-Doğan Bulut-Tuğçe Kaş

İZMİR(Ege Ajans)- Basın İlan Kurumu (BİK) İzmir Şube Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesince düzenlenen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Programı”nı tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi

İzmir’de, “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Programı”nı tamamlayan 25 kursiyer sertifikalarını aldı. Basın İlan Kurumu (BİK) İzmir Şube Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesince düzenlenen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Programı”na katılanlara sertifikaları törenle verildi.

İzmir’de ilki gerçekleştirilen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programına Basın İlan Kurumu Müdür Yardımcısı Cem Elçin, Ege Üniversite İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Müge Elden, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Erdoğan Tosun, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen,  Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı, kursiyer ve öğrenciler  katıldı.

BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, “Bugün sona eren programı bitiren öğrencilerin büyük çoğunluğu gazetelerde istihdam edilecekler. Sürenin bitmesi durumunda kıdem şartı aranmaksınız görevlerine devam edebilecekler. İzmir’de ilkini gerçekleştirdiğimiz bu programları önümüzdeki yıllarda da yapmak ve diğer illerde de yaygınlaştırmak istiyoruz. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize bundan sonraki iş yaşamlarında başarılar diliyoruz” dedi.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Müge Elden ise yaptığı konuşmada, “Gençleri gelişen teknolojilere hazırlamak biz akademisyenlerin görevi. Yeni teknolojileri ve dijital gelişmeleri takip etmeyi, bizim gazetecilik mesleğinde en etkin şekilde kavrayabilmemiz gerekiyor.  Ülkemizi daha ileriye taşıyacak, siz genç arkadaşlarsınız. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edin, bayrak sevginizden vazgeçmeyin, taviz vermeyin, bu ülkenin siz gençlere çok ihtiyaçları var. Bu programı başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hayallerinizin gerçekleşmesini diliyorum” diye konuştu.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 3 hafta toplam 90 saat süren eğitimlere ağırlıklı olarak çeşitli üniversitelerin iletişim fakültelerinden olmak üzere, lisans mezunu ve öğrencisi toplam 25 kursiyer katıldı. İletişim alanında akademik kariyer yapan ve halen sektör içerisinde önemli görevler üstlenen medya mensuplarının eğitimci olarak katıldığı programda kursiyerlere pratik bilgiler ve uygulamalar ağırlıklı olmak üzere teorik bilgiler de verildi. Daha önce birçok ilde yapılan ve 67 kişinin istihdam edildiği programın İzmir ayağının sona ermesiyle, mezun olan kursiyere sertifikalarını Basın İlan Müdür Yardımcısı Cem Elçin, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Müge Elden, , Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Erdoğan Tosun, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, , Ege Üniversitesi İletişim fakültesi Gazetecilik Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir