Rektör Budak’tan, Acil Servis çalışanlarına ziyaret

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, sağlık çalışanları ve görevli polise yönelik şiddet olayı nedeniyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Sevisini ziyaret etti. Geçmiş olsun dileklerini ileten Rektör Budak, “Bir daha böyle üzücü bir olayın yaşanmaması için güvenlik önlemlerimizi arttırdık. Konuyla ilgili yürütülen soruşturmayı yakından takip ediyoruz” dedi.

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisinde sağlık çalışanları ve görevli polise yönelik şiddet olayı nedeniyle EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Hastane yönetimi, hastane polisi ve sağlık çalışanlarıyla görüşen Rektör Budak, sağlıkta şiddet olaylarının önlenmesine amacıyla önemli adımlar attıklarını buna rağmen yaşanan münferit olaylardan üzüntü duyduklarını söyledi.

EÜ Acil Servisinde yılda yaklaşık 180 bin hastaya hizmet verildiğini hatırlatan Rektör Budak, “Sağlık çalışanlarımız gecesini gündüzüne katıp en iyi sağlık hizmetini verebilmek için fedakarca çalışıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana sağlıkta şiddetin önlenmesi amacıyla çeşitli uygulama ve düzenlemeler yaptık. Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız ve böyle üzücü olaylar yaşamak istemiyoruz. Güvenlik önlemlerimizi arttırdık. Olayla ilgili yürütülen soruşturmayı yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir