Ege Tıp’tan 10.Kariyer Günleri

Gizem Köse- Berdan Dinçer- Zozan Deryaler

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde “Ege Tıp 10. Kariyer Günleri” gerçekleştirildi. İntörn hekimlerin seçimlerini kolaylaştırmalarına ve geleceklerine yön vermelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan programın açılışına EÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Rüçhan Sertöz, Prof. Dr. Sibel Göksel, akademisyenler ve intörn hekimler katıldı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhiddin Erel Amfisinde gerçekleştirilen Kariyer Günlerinde alanlarında uzman öğretim üyeleri ile geleceklerini planlayan genç hekimler bir araya geldi.

Farklı anabilim dallarında mesleklerini sürdüren uzman doktor ve öğretim üyeleri tecrübelerini geleceğin hekimleri ile paylaştığı Kariyer Günlerinin açılış töreninde konuşan Prof. Dr. Rüçhan Sertöz,  intörn hekimlere seslenerek “Meslektaşlarımızın deneyimlerinden faydalanacaksınız, branş seçiminde, gelecek planlamanızda bizlerin, sizlere bu anlamda katkısı olacak. Temel amacımız, kişiliğinize uygun mesleği seçmenizde faydalı olmak. Doktorluk, sağlıkta şiddet ve diğer pek çok konu ile günümüzde giderek zorlaşan bir meslek olarak görülüyor. Bu zorlu yolda umarız yolunuz açık olur. Kariyer Günümüzün yöneleceğiniz alanı belirlemenizde sizlere yol göstermesini ve bu kutsal mesleği icra ederken empati yapmayı unutmamanızı diliyoruz” şeklinde konuştu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 10. Kariyer Günleri etkinliği kapsamında yapılan “Cerrahi Tıp Bilimleri-l” konulu oturum Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Uğuz oturum başkanlığında gerçekleşti. Oturumda, Dr. Ayberk Dursun, Dr. Duygu Güzel, Dr. Eralp Kaçmaz, Dr. Hasan İner konuşmacı olarak yer aldı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin Kıyan’ın başkanlığında yapılan ikinci oturumda, Dr. Cumali Değirmenci, Dr. Göksel Turhal, Dr. Ersin Gür, Dr. Uygar Miçoğulları sunum yaptı.

“Laboratuvar Bilimleri” başlıklı oturum Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tahir Atik’in başkanlığında düzenlendi. Oturumda Doç.Dr. Servet Uluer Biçeroğlu, Dr. Semih Ankaralı, Dr.Derya Demir, Dr. Aybike Hastürk konuşma yaptı.

Prof. Dr. Bahar Boydak tarafından oturum başkanlığında gerçekleştirilen “Dahili Tıp Bilimleri-1” oturumunda, Öğr. Gör. Aygül Çeltik, Uzm. Dr. Burçe Emine Dörtkardeşler, Dr. İlknur Akşat, Dr. Hilal Adıgüzel konuşmacı olarak yer aldı. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Yusuf Alper’in yaptığı “Dahili Tıp Bilimleri-2” sunumunda Öğr. Gör. Ayda Acar, Uzm. Dr. Ulaş Sungur, Öğr. Gör. Damla Haznedaroğlu, Dr. Şeyma Çiftçi uzmanlık alanları ile ilgili intörn hekimleri bilgilendirdi.

“Dahili Tıp Bilimleri-3” konulu oturum Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cahide Çınar’ın oturum başkanlığı altında gerçekleştirildi. Oturumda, Öğr. Gör. Özge Aslan, Öğr. Gör. Funda Elmas Uysal konuşma yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir