EÜ Kortlarını Tenis Severlerin Hizmetine Açtı

Ege Üniversitesi, eğitim, araştırma ve proje üretmedeki başarısını sporda da sürdürmek için sürekli yenileniyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın göreve gelmesi ile spor faaliyetlerini yeniden yapılandırarak iyileştirmeye giden Ege Üniversitesi’nde tenis kortları hizmete sunuldu. Rektör Prof. Dr. Budak, “Sporun her alanında başarılı sporcuları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Gençlerin fiziki ve ruhsal sağlıklarının en az eğitimleri kadar önemli olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin sportif olanaklarını geliştirmeye, yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Başlattığımız spor seferberliğinin meyvelerini de almaya başladık. Pek çok spor dalında üniversitemizi temsil eden sporcularımız, önemli turnuvalarda başarılı sonuçlar elde ediyor. Hizmete açtığımız modern tenis kortlarımız ile tenis sporunda da başarılı sporculara destek olmak istiyoruz. EÜ yönetimi olarak sporun ve sporcunun arkasında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ege Üniversitesi bünyesinde dördü açık olmak üzere toplamda altı adet tenis kortu bulunuyor. Geçtiğimiz seneye kadar sadece üniversite personeline ve öğrencilere açık olan kortlar yaz başında alınan kararla halkın hizmetine açıldı. Önceliğin tenis dersi alan öğrencilere ait olmasıyla beraber kortlar üye olmak suretiyle halk kullanımına açık hale getirildi. Ayrıca kortlarda Ege Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü tarafından düzenlenen tenis kursları bulunuyor. Kortlar, hafta içi 9.00 – 20.00, hafta sonu ise 9.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir