Ege Üniversitesi Ailesinden Mehmetçik’e “Selam”

Prof. Dr. Budak “Cumhurbaşkanımızın dik duruşu sayesinde hem sahada hem de masada kazandık”

Ege Üniversitesi Ailesinden  Mehmetçik’e “Selam”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın hem sahada hem de masada zafer ile sonuçlanmasının ardından Ege Üniversitesi ailesi yek vücut olarak Mehmetçik’e selam gönderdi. Yoğun katılımın olduğu törende konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin ve bölgemizin huzur ve refahı için başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile hem sahada hem de masada ülke olarak büyük zafer elde ettik. Tarihi, zaferlerle dolu bir milletin evlatları olarak elde edilen bu başarıyla çok büyük bir gurur duyuyoruz” dedi.

EÜ Tören Şölen Alanı’nda düzenlenen törende bir araya gelen Ege Üniversitesi üst yönetimi, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler; teröre karşı mazlumların yanında olduklarını bildirerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan askerlerin ve tüm şehitlerin adına Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin ve bölgemizin huzur ve refahı için başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile hem sahada hem de masada ülke olarak büyük zafer elde ettik. Tarihi, zaferlerle dolu bir milletin evlatları olarak elde edilen bu başarıyla çok büyük bir gurur duyuyoruz. 9 Ekim tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye Milli Ordusu ile birlikte; Suriye’nin kuzeyinde malum terör örgütlerine karşı başlattığı harekatla, sadece kendi sınırlarını güvence altına almamış, mazlum bölge halkının da savunucusu olmuştur. ‘Biz geri adım artmayacağız, atamayız’ diyerek dik bir duruş sergileyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlığı ve tarih yazan kahraman ordumuzun başarısı ile bölgede barış ve huzur tahsis edilmiştir. Bilinmesini isterim ki bizler, devletimizin ve milletimizin bekası için milli birlik ve beraberlikten asla taviz vermeden, terör odaklarına karşı her zaman devletimizin ve şanlı ordumuzun yanında yer alacağız. Dik duruşun ve inancın sembolü olan bu kutlu zaferde; hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yararlanan kahraman askerlerimize ise acil şifalar diliyorum. Allah, devletimize, milletimize zeval vermesin. Biz Türkler, asker doğar, asker yaşar ve günü geldiğinde vatanı için şehit oluruz. Azizi milletimin asker evlatlarına selam olsun” diye konuştu.

Tören sonunda Rektör Prof. Dr. Necdet Budak ve törende yer alan tüm katılımcılar asker selamı ile Mehmetçik’e selam gönderdi.

Törenin ardından öğrenci toplulukları tarafından kurulan stantta Mehmetçik’e mektup yazan Rektör Budak, şehitler hayrına dökülen lokma hayrına katıldı.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir