Egeli gençler, can dostları yararına kermes düzenledi

Semih Sezer-Emre Tezcan

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Hayvan Hakları Topluluğu “ Dünya Sokak Hayvanları Günü”nde sokak hayvanları yararına kermes düzenledi. Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu önünde düzenlenen kermese Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, akademisyenler, öğrenciler ve hayvan severler yoğun ilgi gösterdi.

Kermesi ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Bugün sokak hayvanları için farkındalık günü. Sokak hayvanlarına her zaman değer verilmesi gerektiği konusunda bilinçlenmenin yaratılması nedeniyle önemli bir gün. Ege Üniversitesi Hayvan Hakları Topluluğu yaptıkları çalışmalarla sokaktaki canlıların da hakları olduğuna dikkat çekiyor. Böyle güzel bir amaç için düzenlenen kermese katkı sunan herkese teşekkür ederim”

Kermeste topluluk gönüllülerinin evlerinde yaptıkları yiyecekler, hayvan hakları konusunda bilgilendirici kitaplar ve sokak hayvanları desenli baskılı tişörtler satışa sunuldu.

Ege Üniversitesi Hayvan Hakları Öğrenci Topluluğu Başkanı Nilay Şişeci,“ Dönemin başında Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’la komisyon toplantısı gerçekleştirdik. Onay aldığımız projelerimiz var. Bunun dışında barınak ziyaretleri yapıp, sokak hayvanlarının kısırlaştırma işlemleri ve tedavileriyle ilgileniyoruz” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Çalışanları Hayvan Hakları Çalışma Grubu Koordinatörü Özlem Değirmencioğlu ise “Biz de üniversite çalışanları olarak sokak hayvanlarının hayatını kolaylaştırmak için faaliyetler yapıyoruz. Yakın zamanda kampüsün farklı noktalarına köpek kulübeleri ve kedi evleri koyduk. Kermeslerden elde edilen gelirle hayvanların tedavilerini yaptırıyoruz. Yapılan kulübe ve evlerin giderlerini karşılıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir