Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak, EÜ Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesinde tedavi gören çocukları ziyaret etti

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji ve Kemik İliği Transplantasyonu Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret etti.

Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesinde tedavi gören çocuklara moral veren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, çocuklara oyuncak hediye etti ve aileleri ile yakından ilgilendi.

Çocukların bu zorlu süreci bir an evvel atlatarak sağlıklarına kavuşmaları dileğinde bulunan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, ‘‘ Bildiğiniz gibi 1-7 Nisan tüm dünyada Kanserle Mücadele Haftası’nda farkındalığın arttırılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Biz de çağımızın vebası olarak adlandırılan bu hastalıkla mücadele eden çocuklarımızı ve ailelerini ziyaret ederek yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Üniversitemiz bu hastalıkla mücadelede önemli merkezlere sahip. Bunlardan biri de Tülay Aktaş Onkoloji Hastanemiz. Burada ülkemizin dört bir yanından gelen çocuk hastalarımıza da tedavi veriliyor. Ve hastalıkların  tedavisinde yüzde 75 oranıyla tamamen iyileşme söz konusu. Ben, çocuklarımızı tedavi ederek onları sağlıklarına kavuşturan değerli sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın ve ailelerinin yanındayız. Bu hastalıkla mücadeleye ayrı bir önem veriyoruz. Bilimsel olarak yeni çalışmalara imza atıyoruz klinik olarak da mücadelemiz sürecek. Bu sürece katkı sunan herkese başarılar diliyorum” dedi.

Kanser Haftası nedeniyle düzenlenen ziyarete, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Saffet Gönül, EÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün, Başhekim Prof. Dr. Tuncay Göksel katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir