“İzmir Liselerarası Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması”

Karagenç, “Türk Halk Müziği alanında yetenekli öğrencileri keşfetmek istiyoruz”

Semih Sezer-Emre Tezcan

İZMİR(Ege Ajans)- İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı işbirliği ile düzenlenen “İzmir Liselerarası Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması”nın yarı final seçmeleri başladı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Salonu’nda gerçekleştirilen yarı final seçmelerine, İzmir genelindeki liselerden 125 öğrenci katılıyor. Bu yıl birincisi düzenlenen yarışmanın jürisinde; İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörü Gökçe Yılmaz, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı öğretim görevlileri Senem Ersin Genç, Ali Hikmet Gökçen, Mahmut Karagenç, Fikret Döğücü, Yusuf  Kemal Zülal ve Oğuzhan Turan yer alıyor.

“İzmir Liselerarası Türk Halk Müziği Solo Ses Yarışması” ile ilgili bilgi veren Mahmut Karagenç, “Yarışmanın hedefi; Türk Halk Müziği alanında yetenekli öğrencilerin keşfedilerek bu gençlerin müziğe teşvikini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda halk müziğine yeni sesler kazandırmak gibi bir hedefimiz var. Türkülere ilginin azaldığı bu dönemde yarışmaya olan yoğun katılım bizi mutlu etti” dedi.

  TRT Türk Halk Müziği Sanatçılarının da jüride yer alacağı final yarışması halka açık olarak 30 Nisan 2018 tarihinde Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Profesyonel ses-ışık sistemi ve profesyonel orkestra eşliğinde yapılacak olan yarışmanın erkek ve kadın birincilerine solist-demo single albüm yapılacak. İkinci ve üçüncülere bağlama hediye edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir